Műköröm Női magazin

Tények az orosz, azaz száraz manikűrről

A szalonmanikűr nagyszerű ötlet, ha nem szeretnénk magunk elvégezni a körömápolást, annak minden hibalehetőségével együtt. A nem szakszerű kutikula eltávolítás sérüléseket okozhat, amik nem csak fájdalmasak, de el is fertőződhetnek és összességében ronthatják a kéz esztétikáját. Magam hosszú évek óta használom a száraz technikát, mert sokkal jobban bevált, és most már azt is tudom, hogy mi a neve. Szerintem mindenki, aki csiszológépet alkalmaz, előbb-utóbb ösztönösen áttér rá. Lássuk hát, miről is van szó, és milyen előnyökkel jár ez a technika.

Mindenképpen javaslom, hogy körömszalonban manikűröztessünk, mert a helyes ellátás nagy gyakorlatot igényel, kezdőknek nem ajánlott. Ezen kívül nagy szükségünk van arra a kis magunkra fordított időre, amikor a szalonban kényeztetnek és egy jó színnel, dizájnnal felvidítanak minket, és ez napokig kitart. Nagyon lelombozó tud lenni, hogy amit kitaláltunk magunknak otthon, nem úgy sikerül, és csak fáradságos munkával, akár teljes újrakezdéssel lehet megoldani a keletkezett hibákat.

Szeretnéd tudni, miért az orosz manikűr legyen a következő első számú kérésed a szalonban? Olvass tovább a részletekért!

Nézd meg a csiszológéphez való orosz manikűr csiszolófej készleteket  – most akcióban is!

Mi az orosz manikűr?

A körömtechnikusok a szalonokban bőrvisszatolót és ollót használnak a körömre ránőtt bőr eltávolítására a kutikulánál. A bőrvágók alapfelszerelésnek számítanak minden körmös asztalnál, de ezek a professzionális eszközök okkal nem elérhetők otthoni használatra. De miért is kérnénk hogy a szakemberek használjanak a körmeink rendbetételére egy ilyen veszélyes eszközt, mikor az orosz manikűr sokkal többet nyújt?

A száraz manikűrhöz teljesen eltérő eszközkészletre és szaktudásra van szükség, mint a hagyományoshoz. Sok ember körömbőre megvastagodott, hosszan ránőtt a körömlemezre, ennek oka lehet a kiálló bőr rágása, tépkedése, vagy a túlzott visszavágás is (ugye ismerősen hangzik?). Elektromos reszelő használatával a felesleges bőr oldalt és a körömágynál is ugyanúgy eltávolítható, csak ez esetben egy kíméletes, kis méretű reszelő szerszámmal. Ezek a változatos formájú csiszolófejek elektromos csiszológépbe helyezhetők, olyanba, amilyennel a műkörmösök is dolgoznak. Ezzel a technikával megelőzhető a bőr túlvágása, sorják kialakulása, ráadásul sokkal biztonságosabb is, mert gyakorlatilag nincs sérülésveszély. A körmös magabiztosabban irányítja a folyamatot, a vendég nem találkozik félelmet keltő eszközökkel. Csiszolásnál a túlmelegedésre általában érdemes figyelni, de ezekkel a kis fejekkel, kis felületen dolgozva ennek a valószínűsége rendkívül kicsi.

Az “orosz manikűr” elnevezés okát homály fedi, mint ahogy a japán manikúrnek sincs sok köze a japánokhoz. Az azonban biztos, hogy nagyon szép eredményt ad, rendkívül precízen ápolt, tiszta kontúrokkal rendelkező körmöt ad, melyet hasonlóképpen pontosan lehet megfesteni, például géllakkal. Az eljárás azonban kifejezetten ajánlott a műkörömkészítés első lépéseként is. Azonban itt is érvényes, hogy válasszunk biztos kezű szakembert, akiben megbízunk, és aki biztosan reszel be mélyen, hanem figyel, hogy csak az elhalt bőrt távolítsa el.

A körömágy egészsége

Nem is gondolnánk, hogy a kutikulának és részben a körömre nőtt bőrnek is van szerepe a köröm egészségének fenntartásában. A kutikula az a rész, ahonnan a köröm növése indul, ez a rész védi a körmöt létrehozó megújuló sejteket a sérülésektől, baktériumoktól vagy a szennyeződésektől. Ezért nagyon megoszlanak a vélemények arról, hogy szabad-e egyáltalán ezt az érzékeny részt ilyen eljárásoknak kitenni pusztán esztétikai okokból – hogy a köröm hosszabbnak tűnjön. Amennyiben rövid körmeid vannak, nem is kérdés, hogy vállalod a kockázatot, mert az eredmény igen látványos. Szépnek azt a körmöt látjuk, amelyik hosszan fedi az ujjat, és nem feltétlenül érhető el ez a hatás a szabadvég hosszabbra hagyásával. Nem gyakran találkozni a körmösnél olyan vendéggel, aki kifejezetten kérné a körömágy háborítatlanul hagyását. A kezeletlen kutikula mellett elvégzett bármilyen festés, körömépítés eleve nem szép, és nagyon gyorsan lenőtt hatást kelt. Az orosz manikűrrel kezelt köröm színezése szorosan a bőr mellett kivitelezhető, mely által az elkészült mű sokkal tovább marad friss és szép. Összességében a körömágy kezelését nagyon kevesen tartják kerülendőnek, és semmilyen gondot nem is szokott okozni – általában elvárás a vendégek részéről

Azonban, a bőrollóval elvégzett kezelés valóban egyenetlen eredményt ad és esetenként fájdalmat, sérülést okozhat. Sokkal nehezebb kivitelezni, és a legkisebb hiba is tönkreteheti a szalonlátogatást, különösen ha arra gondolunk, hogy a sérült bőrfelületet a további munkafolyamatok során vegyszerek érik, amelyek nagyon csíphetik, és még napok múlva is gondot okoznak a kéz használata során (gondoljunk csak a szappanos kézmosásra, mai nem elhagyható). Arról nem is beszélve, hogy mennyire tönkre teszi a körömdizájnt a duzzadt, kipirult környező bőr, mely akkorra gyógyul meg sok esetben, amikor már a következő látogatást tervezzük a lenövés miatt. 

A száraz, vagy orosz manikűrrel a köröm környezete tökéletesen ápolt és sima, a legjobb alap a festésre akár géllakkal, akár hagyományossal, tip felragasztására, töltésre, építésre és a legművészibb körömdizájnokra. Ha kipróbálod, biztosan nem fogsz csalódni te sem, és a későbbiekben is ragaszkodni fogsz hozzá.